DOLAR 18,8192 0.03%
EURO 20,5270 0.33%
ALTIN 1.165,89-0,01
BITCOIN 4346370,16%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Habermetre, Dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Transportation 2022 medya yansımalarını raporladı
  • 3. Sayfa Haberleri
  • Gündem
  • Habermetre, Dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Transportation 2022 medya yansımalarını raporladı

Habermetre, Dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Transportation 2022 medya yansımalarını raporladı

on

ABONE OL
Ekim 9, 2022 09:00
Habermetre, Dünyanın en büyük ticari araç fuarı IAA Transportation 2022 medya yansımalarını raporladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Otomotiv sanayisinin en değerli etkinliklerinden sayılan Milletlerarası Ticari Araç ve Yan Sanayii Fuarı (IAA Transportation) 20 – 25 Eylül 2022 tarihleri ortasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlendi. 2 yılda bir düzenlenen ve pandemi nedeniyle 4 yıl orta verilen fuar fuarı IAA Transportation’a Türk firmalar bilhassa elektrikli modelleriyle damga vurdu. Türkiye’den çok sayıda gazetecinin de katıldığı fuarın medya günü ise, 19 Eylül tarihinde gerçekleşti.

IAA Transportation 2022 Habermetre Özet Tahlili

Habermetre bilgilerine nazaran, IAA Transportation 2022 fuarı hakkında 1 Eylül – 3 Ekim 2022 tarihleri ortasında, 4.040 adet haber yansıması, 168.482.257 erişime ve 344.286$ reklam muadiline ulaştı. 269 sitede manşette ve 293 haberde ana sayfada yer alan yansımalar toplamda 5.270 saat manşet, 14.421 saat ana sayfada kaldı.

Bazı Basın Bülteni Görselleri

Türkiye’de faaliyet gösteren 24 farklı marka 1 Eylül – 3 Ekim tarihleri ortasında, 30 adet basın bülten servis ederken, fuara davetli gazetecilerin de özel haberleri ile yüksek sayıda yansıma ve erişime ulaştılar. 30 basın bülteninin 8 adeti, 1-18 Eylül tarihleri ortasında servis edildi. Fuarın medya günü olan 19 Eylül ve sonrasında ise, 22 adet bülten servisi gerçekleşti. En fazla bülten servisi gerçekleşen birinci üç gün; 7 adet basın bülteni ile IAA Transportation medya günü (19 Eylül) olurken, 5 adet basın bülteninin servis edildiği fuarın birinci günü (20 Eylül) ve 4 adet basın bülteni ile fuarın ikinci günü (21 Eylül) oldu.

IAA TRANSPORTATION 2022 – 19 EYLÜL MEDYA GÜNÜ VE SONRASINDA SERVİS EDİLEN BASIN BÜLTENLERİ

Daimler Truck, gelecek vizyonunu 2022 IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda tanıtıyor – 19 Eylül

Daimler Truck, Almanya’nın Hannover kentinde 19 – 25 Eylül 2022 tarihleri ortasında ziyaretçilerini ağırlayacak olan IAA Ticari Araç Fuarı’nda, kamyon modellerinin yanı sıra geleceğe ışık tutan yenilikçi tahlillerini sergiliyor. Marka, sunduğu teknolojilerle güvenlik, konfor ve çevrecilik noktasında bölüme istikamet vermeye devam ediyor. Daimler Truck, fuarda başta Mercedes-Benz Actros L, Mercedes-Benz eActros LongHaul, Mercedes-Benz eActros 300 ve Mercedes-Benz GenH2 modelleri olmak üzere birçok kamyonunu sergiledi.

Ford Otosan, Türkiye’nin elektrik dönüşümüne birincilerle damgasını vurmaya devam ediyor: %100 elektrikli kamyonunu Hannover’de tanıttı – 19 Eylül

Ford Otosan’ın küresel markası Ford Trucks, Türkiye’de geliştirilen ve üretilen birinci %100 elektrikli ağır ticari aracı ve Generation F hareketi ile sıfır karbon emisyonlu, kontaklı, otonom teknolojilerle fuara damgasını vurdu. Ford Otosan’ın sürdürülebilirlik maksatları doğrultusunda, Ford Trucks 2030 yılında Avrupa satışlarının %50’sini sıfır emisyonlu araçlardan sağlamayı, 2040’da ise tüm operasyonlarında sattığı araçların tamamının sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Karsan, e-ATA HYDROGEN’in Dünya Lansmanını Almanya’da Gerçekleştirdi! – 19 Eylül

Türkiye’nin yerli üreticisi Karsan, sayısız başarılara imza attığı elektrikli ve otonom eser ailesine hidrojen yakıtlı e-ATA HYDROGEN’i de ekledi. Orijinal modelini 19 Eylül tarihinde IAA Transportation Fuarı’nda tüm dünyanın beğenisine sunan Karsan, böylelikle hidrojen çağını da başlatmış oldu. Yarım asrı aşkın tarihinin kilometre taşları ortasındaki yerini şimdiden alan yeni model, elektrikli toplu ulaşıma istikamet veren markanın, geleceğin mobilite dünyasında üstlendiği öncü rolü farklı bir boyuta taşıyacak. Bununla birlikte e-ATA HYDROGEN, Karsan’ın “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” vizyonunu tamamlayan adımlardan biri olacak.

TEMSA’dan Avrupa’nın birinci elektrikli şehirlerarası otobüsü – 19 Eylül

TEMSA, yeni elektrikli araç modeli olan LD SB E’yi, Hannover’de düzenlenen IAA Transportation fuarında tanıttı. Avrupalı bir şirket tarafından üretilen birinci elektrikli şehirlerarası otobüs olma özelliğine sahip LD SB E ile elektrikli eser gamındaki araç sayısını 5’e çıkaran TEMSA, gelecek 3 yıl içinde elektrikli araçların toplam üretim içerisindeki hissesini yüzde 50’ye yükseltmeyi hedefliyor. TEMSA CEO’suTolga Kaan Doğancıoğlu, “LD SB E aracımızla birlikte ulaştığımız elektrikli araç gamımız, TEMSA’nın bu yoldaki kararlılığının en kıymetli göstergesi” dedi.

Scania IAA 2022’de hayata geçirilen vizyoner tahlillerini sergiledi – 19 Eylül

Dünyanın en büyük ağır ticari araç markalarından Scania, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarında elektrikli ve alternatif yakıtlı modellerini sergileyerek markanın ve dalın gelecek vizyonunu yansıttı. IAA’da dünya prömiyerini yapan Scania, iki yeni güçlü (420 ve 460 hp) biyogaz kamyon motorunu da gösterdi.

DAF XD “International Truck of the Year 2023” mükafatını kazandı– 19 Eylül

DAF’ın mesleksel uygulamalar ve dağıtım nakliyatına yönelik Yeni Kuşak XD serisi, “International Truck of the Year 2023” olarak seçildi. DAF Trucks Lideri Harald Seidel, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Transportation ödül merasiminde nakliyat dalının en itibarlı mükafatını kabul etti. Tek bir şarjla 500 kilometreden fazla menzile sahip tam elektrikli modelleri içeren XD serisi, bugün IAA’da resmi olarak tanıtıldı.

ZF, Ticari Araçlar İçin Gelişmiş Yeni e-Mobilite Tahlillerini Sunuyor – 19 Eylül

ZF’nin Ticari Araç Tahlilleri (CVS) kısmı, IAA 2022 öncesinde en son e-Mobilite teknolojilerini sunarak mobilitenin büsbütün elektrikli geleceğine olan bağlılığının altını çiziyor. Ağır ticari araçlar için entegre, modüler bir e-aktarma sistemi olan ZF’nin yeni CeTrax 2 elektrikli merkezi tahrik sistemi yanında kamyon ve otobüsler için geliştirdiği yeni Elektrikli Takviyeli Direksiyon (EPS) sistemini tanıtılacak.

Anadolu Isuzu, IAA Transportation Hannover Fuarı’nda yenilikçi ve çevreci araçları ile gövde gösterisi yaptı – 20 Eylül

Anadolu Isuzu, dünya otomotiv sanayisinin en itibarlı fuarı olan IAA Transportation’a yenilikçi ve çevreci modelleri ile damgasını vurdu. Anadolu Isuzu, ‘son kilometre’ nakliyeciliğinde oyunun kurallarını değiştirecek üstün özelliklere sahip yeni tam elektrikli aracı Big·e’yi de birinci defa Hannover’de tanıttı. Fuarda Big·e’nin yanı sıra 12 metrelik yeni CitiVOLT otobüs modelinin lansmanını da yapan Anadolu Isuzu, tam elektrikli NovoCiti VOLT, yüzde yüz Biogas uyumlu Kendo 13 CNG ve kent içi ulaşım segmentindeki savlı temsilcisi Isuzu Grand Toro modelleri ile IAA Hannover’de ilgi odağı oldu.

Assan Hanil sürdürülebilir eserleriyle IAA Fuarı’nda – 20 Eylül

Assan Hanil, otomotiv bölümünde sürdürülebilirliğe katkı sunan yenilikçi tahlillerini Almanya’da düzenlenen IAA Otomotiv ve Yan Sanayii Fuarı’nda tanıttı. 2 yılda bir düzenlenen fuarda bu yıl 3’üncü defa yer alan Kibar Holding iştiraklerinden Assan Hanil, sürdürülebilirlik odaklı eser ve teknolojilerini dalın beğenisine sundu.

Otokar’ın elektrikli otobüsleri Almanya’da iki başka fuarda görülebilecek – 20 Eylül

Türkiye’nin önder otobüs üreticisi Otokar, elektrikli otobüslerini dünyanın en büyük ticari araç etkinliklerinde müşterileriyle buluşturmaya devam ediyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen 18,75 metrelik elektrikli körüklü otobüs e-KENT, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Transportation Fuarı’nda ziyaretçileri taşıyor. Otokar ayrıyeten 20-23 Eylül tarihleri ortasında Berlin’de kapılarını açan nakliyat fuarı InnoTrans’ta 12 metrelik elektrikli otobüsü e-KENT’i sergiliyor.

Volkswagen Ticari Araç, ID. BUZZ Cargo ve Yeni Amarok modellerini IAA Transportation 2022’de birinci defa tanıttı – 20 Eylül

IAA Transportation 2022 tam manasıyla Volkswagen Ticari Araç markasının model atağına sahne oldu. Volkswagen Ticari Araç, IAA Transportation 2022’de yeni modellerini sergilerken, ziyaretçiler ID. BUZZ Cargo ve ID. BUZZ Pro ile birinci sefer yakından tanışma fırsatı buldular. Birebir vakitte fuarda Yeni Amarok da birinci defa tüketicilerin karşısına çıktı.

Thermo King, IAA Hannover Fuarı’nda Advancer Serisi’nin 3 Yeni Modelini Tanıttı – 20 Eylül

Thermo King, soğuk zincir taşımalarında çığır açan ve tanıtıldığı günden itibaren büyük ilgi gören Advancer serisinin 3 yeni versiyonunu IAA Hannover Ticari Araçlar Fuarında birinci kere sergiledi. Bu 3 yenilik Advancer Spectrum, Advancer AxlePower ve Advancer-e modelleri oldu.

2023 Milletlerarası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nün sahibi Volkswagen ID. Buzz Cargo – 21 Eylül

IAA Transportation 2022’de tam manasıyla bir model atağı gösteren Volkswagen Ticari Araç, fuarda ayrıyeten bir büyük mükafatın de sahibi oldu. Bu yıl 31’incisi düzenlenen International Van of the Year (IVOTY) – Memleketler arası Yılın Ticari Aracı Ödülleri’nde ID. Buzz Cargo büyük mükafata layık görüldü.

OKT Trailer IAA Transportation’da Geleceğin Treyler Modelini Sundu – 21 Eylül

20-25 Eylül 2022 tarihleri ortasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen IAA Transportation 2022’de bu yıl 8. defa ziyaretçilerini ağırlayan OKT Trailer, IAA’da “Geleceğin Treyler Modelini” sunuyor. Fuarda sergileyeceği W tipi yatay silobas, vakum tankeri ve damperli silobas eserlerine ek olarak odak noktasında etraf dostu, akıllı ve ergonomik yeni jenerasyon tanker modeli ile treyler dizaynına yeni bir soluk getiriyor.

IVECO, IAA 2022’de tamamı alternatif yakıtlı araçlardan oluşan yeni eser gamını sergiledi – 21 Eylül 2022

IVECO, “sıfır salınım” yolunda sürdürülebilir ve kapsamlı eser gamından meydana gelen nakliyecilik tahlillerini tanıtıyor: Araçlar, gücünü kapsamlı dijital ve bağlı hizmetler içeren gelişmiş alternatif çekiş teknolojilerinden alıyor. IAA Transportation 2022’de, pazardaki en yenilikçi hafif ticarî araç olan eDaily ve %100 elektrikli, yüksek dayanımlı, 4×2 Avrupa cazip platformu üzerine inşa edilen Nikola Tre BEV çekicinin lansmanları gerçekleştirildi.

Prometeon, Accuride ve Karsan iş birlikleriyle 2022 IAA Nakliyat Fuarı’nda – 21 Eylül

Prometeon Tyre Group, 2022 IAA Nakliyat Fuarı’nda iki iş birliğiyle yer alıyor. Prometeon 20-25 Eylül ortasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen fuarda PİRELLİ markalı 02 Serisi’nin yenilikçi 325/90 R24.5 lastik ebadını tanıtıyor. Yeni lastik, jant üreticisi Accuride Wheels ile iş birliği içinde geliştirildi. Bu ebatın yanı sıra Prometeon’un elektrikli araçlarda kullanılmak üzere özel olarak geliştirdiği 275/70 R22.5 U02 Urban-e Pro lastikleri Karsan e-ATA elektrikli otobüslerinde sergileniyor.

Goodyear, yüzde 63’ü sürdürülebilir materyalden üretilmiş konsept lastiğini görücüye çıkardı – 24 Eylül

IAA Transportation fuarında %63 sürdürülebilir materyalden ürettiği yenilikçi kamyon lastiğini görücüye çıkaran Goodyear, sürdürülebilirlik vizyonunu bir defa daha ortaya koydu. %63 sürdürülebilir gereçten üretilen kamyon lastiği, 20 lastik bileşeninden oluşan 15 özel materyalden oluşuyor. Yakıt verimliliği açısından “A” sınıfı etiketli bu konsept lastiği, şu anda pazarda bulunan en verimli Goodyear kamyon lastikleriyle eşit seviyede yakıt tasarrufu sağlıyor.

MAN Lion’s City E ‘Yılın Otobüsü’ seçildi – 24 Eylül

Uluslararası ‘Bus and Coach of the Year – Yılın Kent Otobüsü ve Şehirlerarası Otobüsü’ heyeti, büsbütün elektrikle çalışan kent otobüsü MAN Lion’s City E’yi, ‘Bus of the Year 2023 – 2023 Yılın Otobüsü’ olarak seçti.Ödül, Alman Otomotiv Sanayisi Birliği (VDA) konut sahipliğinde Hannover’deki IAA Transportation 2022’nin açılışını kutlamak üzere düzenlenen ‘Stars of the Year – Yılın Yıldızları’ etkinliğinde Heyet Lideri Tom Terjesen tarafından, MAN Truck & Bus Otobüs İş Ünitesi Lideri Rudi Kuchta’ya verildi. Son 30 yıldır verilen ‘Bus of the Year’ mükafatı, otobüs sanayisinin en değerli memleketler arası mükafatı olarak kabul ediliyor.

Bursalı klima devine Almanya’da büyük ilgi – 26 Eylül

Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenen elektrik gücü ile çalışan ticari araçlar ile H2 teknolojisinin kullanıldığı motorlar ve araç bataryalarının sergilendiği fuarda Bursalı Yılkar Klima’nın eserleri ilgi odağı oldu.

Maxion İnci Jant Kümesi’nden 2 Stratejik Yatırım – 26 Eylül

İnci Holding ile dünyanın en büyük jant üreticisi Maxion Wheels, paydaşlığı olan Maxion İnci Jant Kümesi katıldıkları IAA Transportation fuarında, Manisa OSB’de gerçekleştirdikleri iki kıymetli stratejik yatırımı duyurdu. Maxion İnci Jant Kümesi, seri üretime geçecek yeni ve 2. sac kamyon jantı fabrikası ile sac kamyon jantı kapasitesini artırırken stratejik bir atılım daha yaparak dövme alüminyum jantlarını üretmek üzere Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırıma başlıyor.

MAN Truck & Bus, IAA Transportation’da eTruck ile akıllı ve iklim dostu ulaştırma tahlillerini tanıttı – 27 Eylül

Geleneksel eserler için daha düşük yakıt tüketimi, daha cazip çalışma alanları ve şoförler için artırılmış konfor ve daha yenilikçi dijital hizmetler sunan MAN, geleceğin CO2’siz ve akıllı temaslı ulaşımı için de otonom araçlar geliştiriyor. MAN, 2024 yılında piyasaya sunmayı planladığı büsbütün elektrikli kamyonu eTruck’ın, üretilecek seriye yakın prototipini birinci kere Hannover’deki fuar prömiyeriyle tanıttı.

Allison, eGen Power elektrikli aks ailesini genişleterek Avrupa ve Asya Pasifik pazarlarına özel bir eser sunuyor – 30 Eylül

Konvansiyonel, elektrikli hibrit ve tam elektrikli araç tahrik tahlillerinin başkan dizayncısı ve üreticisi olan Allison Transmission, Almanya, Hannover’de düzenlenen IAA Transportation Fuarı’nda şirketin eGen Power® tam elektrikli aks ailesinin en son üyesi olan yeni eGen Power® 130S modelini tanıttı.

Continental’den sürdürülebilir toplu taşıma için 3 yeni lastik tahlili – 3 Ekim

Teknoloji şirketi ve premium lastik üreticisi Continental, Hannover’de düzenlenen 2022 IAA Nakliyat Fuarı’nda kısa ve uzun uzaklıklarda yolcu ve yük nakliyatının sürdürülebilirliğini uygunlaştıran yenilikçi lastik tahlillerini tanıttı.

IAA TRANSPORTATION 2022 – MEDYA GÜNÜ VE FUAR ÖNCESİ BASINBÜLTENLERİ (1-18 EYLÜL 2022)

Anadolu Isuzu, yerli ve Çevreci birçok modelini birinci sefer Hannover Fuarı’nda tanıtacak – 2 Eylül ve 9 Eylül

Anadolu Isuzu, 20-25 Eylül 2022 tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan IAA Transportation fuarına Türk mühendisliğinin eseri yeni midibüs ve otobüs modelleriyle damgasını vurmaya hazırlanıyor. Anadolu Isuzu, bölümde oyunun kurallarını değiştirecek yeni segmentteki eseri yüzde yüz elektrikli ve büsbütün Türkiye’de üretilecek Big·e’nin yanı sıra CitiVolt 12m modelini Hannover Fuarı’nda sergileyecek.

Tırsan’a Avrupa İnovasyon’dan 2 Ödül Daha – 7 Eylül

Öncü başkan Tırsan, kesimin en itibarlı ödüllerinde en kısa müddette tüm kategorilerde ödül alan birinci ve tek şirket olarak, Avrupa İnovasyon Mükafatları 2023’de de 2 ödül birden aldı. İnovasyon muvaffakiyetlerini tescil etmeyi sürdüren öncü başkan, en kapsamlı Ar-Ge çalışmalarıyla Avrupa İnovasyon Ödülleri’nde toplam 9 mükafata ulaştı. Tırsan, her periyot katıldığı IAA Ticari Araçlar fuarında bu sene 5 standıile 20-25 Eylül tarihleri ortasında Almanya Hannover’de tüm paydaşları ile buluşacak.

Karsan’dan Almanya’da Dünya Lansmanı Sürprizi! – 10 Eylül

Türkiye otomotiv endüstrinin önde gelen kuruluşlarından Karsan, Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek olan IAA Transportation Fuarı’nda gövde gösterisi yapacak. Sayısız başarılara imza attığı elektrikli ve otonom eser ailesini görücüye çıkarmaya hazırlanan marka, elektrikli mobiliteyi öbür bir boyuta taşıyacak yeni model sürpriziyle de fuara damgasını vuracak. Tüm dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanan Karsan, geleceğin mobilitesinde öncü rolünü bir kere daha gösterdiği yesyeni modelinin dünya lansmanı Hannover’de yapacak.

OKT Trailer ‘Trailer Innovation 2023’ konsept araç mükafatını kazandı – 10 Eylül

‘Bizim için merak bir çizgiyle başlar’ diyerek, çizgilerden eşsiz dizayna uzanan bir macerayı besin tankeri olarak sunan OKT Trailer, Yeni Jenerasyon Aerodinamik Besin Tankeri konsepti için ‘Trailer Innovation 2023’ mükafatına layık görüldü. ‘Trailer Innovation 2023’ ödül merasimi, 23 Eylül 2022 saat 14.00’te Almanya Hannover’da IAA Transportation fuarında hol 1’de bulunan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Krone, 2023 Treyler İnovasyon Ödülü’nü kazandı – 12 Eylül

Krone, Box Liner eLTU 50 Traction Automatic “Şasi” kategorisinde Treyler İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü. Avrupa’da 15 dal mecmuasından oluşan milletlerarası heyet, birinci kere IAA Transportation Fuarı’nda tanıtılacak olan teknolojik treyleri onurlandırdı.

Bosch, yakıt hücreli kamyonetleri test ediyor – 14 Eylül

Bosch, Hannover’deki IAA Transportation’da, ilgilenen ziyaretçilere test araçlarını ve Bosch yakıt hücresi teknolojisini çalışır durumdayken deneyimleme fırsatı sunuyor.

Goodyear, IAA Transportation Fuarı’nda verimlilik, rekabetçilik ve sürdürülebilirlik vizyonunu sergiliyor – 14 Eylül

Goodyear, 20-25 Eylül’de Hannover’de düzenlenecek IAA Transportation fuarında Goodyear Total Mobility tahlili ile verimli ve sürdürülebilir ulaşım vizyonunu sergileyecek. Goodyear, IAA Transportation etkinliğinde Goodyear Total Mobility tahlilini tamamlamak üzere geliştirilmiş yeni bir konsepti de görücüye çıkaracak.

Bilgi ve Bağlantı: rapor@habermetre.com

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek adına sitemizde çerez konumlandırmaktayız. Kişisel verileriniz, KVKK , GDPR ve CCPA kapsamında toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak için Veri Politikamızı / Aydınlatma Metnimizi inceleyebilirsiniz. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul etmiş olacaksınız.